Kryeministri Talat Xhaferi vizitoi komunën e Likovës, prezanton investimet e Qeverisë!

INA
INA

15/02/2024

Kryeministri Talat Xhaferi i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Artan Grubi dhe kreun e Komunës së Likovë, Erkan Arifi, deputetin e zonës, Berat Ajdari, ministrin e Arsimit, Jeton Shaqiri dhe zv. Ministrin Agim Nuhiu kanë përuruar çerdhen më të madhe në territor të komunës së Likovës.

Kryeministri në fjalimin e tij tha se objekti është bashkëkohor me efikasitet energjetik dhe se çerdhja në fjalë kap vlerën e investimit prej 960 mijë eurove.

“Inevstimi i plotë kap vlerën e 960 mijë eurove. Objekti është ndërtuar në një sipërfaqe prej 560 metërsh katrorë dhe në të do të mund të përkujdesen fëmijë deri në moshën 6 vjeçare. Kopshti do të ketë edhe kuzhinën e vet me kapacitet për përgatitjen e 100 deri në 200 vakteve në ditë. Është objekt bashkëkohor me efikasitet energjetik”, tha mes tjerash Xhaferi.

Përveç kësaj, Xhaferi me bashkëpunëtorë vizitoi edhe shkollën e mesme, Ismet Jashari dhe përuruan edhe asfaltimin e rrugës tek penda e Likovës po do të vazhdojnë edhe mne disa projekte tjera.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

FILIPCE-768x507-1

Filipçe: VMRO-DPMNE i gënjen qytetarët! Misajllkovski: Jam optimist për zgjidhje më të mirë për BE

fatmir besimi

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

vankovska

Vankovska: Nuk mjaftohemi me një kolltuk dhe një pozicion, ne kemi një kauzë

Pendarovski Siljanovska

Pendarovski: Kam treguar se çfarë do të thotë të jesh president i të gjithë qytetarëve

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: Në zgjedhje vendoset nëse Maqedonia do të jetë pro-evropiane

Arben Taravari Bujar Osmani

Ku dallon Arben Taravari dhe Bujar Osmani?

IMG_1268

Anketa e CRPC: VMRO-DPMNE në avantazh para LSDM-së, VLEN para Frontit Evropian, ja si janë me deputetë?

boki-649x430

Boki 13: Kam kërcënime nga politikanët aktualë nga pushteti! Zoran Zaev është gjithçka, vetëm jo njeri që e mbron ligjin

INFO

NA NDIQ