Kryeparlamentari i Kosovës, Konjufca sot nikoqir i Kasamit në Tetovë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Tetova sot përkujton 25 vjetorin e sakrificës heroike të familjes Jashari që u flijua për lirinë e Kosovës në Prekaz.

Në këtë ngjarje do të jetë i pranishëm edhe kryeparlamentari i Kosovës, Glauk Konjufca.

Kreu i Kuvendit të Kosovës paraprakisht do të takohet me kryetarin e komunës së Tetovës, Bilall Kasami, si nikoqir i këtij evenimenti kombëtar.

“Komuna e Tetovës, në nderim të luftës së Kosovës dhe sakrificës heroike të familjes Jashari për herë të parë organizon Akademinë përkujtimore “Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”.
Në këtë ngjarje të jashtëzakonshme kombëtare që organizohet në qytetin tonë, të pranishëm do të jenë z. Lulzim Jashari, djali i komandantit legjendar Adem Jashari, Kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës z. Glauk Konjufca, historiani Prof. Dr. Hakif Bajrami, si dhe studiuesi Elvis Hoxha.

Jasharajt janë vetë historia dhe madhështia e kombit shqiptar! Ditën e hënë, ora 19:00Pallati i Kulturës Tetovë!”, thuhet në një njoftim të shpërndarë.(INA)

TË FUNDIT
4 minuta
Ministri Durmishi vizitë në Prishtinë, takimi me Rizvanollin për bashkëpunim dhe prioritetet e përbashkëta
10 minuta
Fronti Europian: Anëtarët e Komitetit për marrëdhënie ndërmjet bashkësive u zgjodhën në mënyrë tinëzare
12 minuta
Avokati Koci zbulon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi
15 minuta
Dimitrieska-Koçoska: Nevojitej qasje e përgjegjshme, të gjitha detyrimet do të servisohen me ribalancin
21 minuta
Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

ME TE LEXUARA

19 orë
Gërvalla vjen me një lajm të mirë për mërgimtarët
34 minuta
Gazetari i medias gjermane DW tregon sa po kushton çadra në Sarandë dhe reagon ashpër
1 ditë
Mexhiti: Kalojmë në veprim kundër kumarit
17 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet
24 orë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!
3 orë
Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit
19 orë
Pronat e sekuestruara të Radoiçiqit i kalojnë Policisë së Kosovës
30 minuta
Igli Hasani, kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OSBE-së

LEXO MË SHUMË

452791053_1077705377126167_1179331783632364108_n

Ministri Durmishi vizitë në Prishtinë, takimi me Rizvanollin për bashkëpunim dhe prioritetet e përbashkëta

IMG_0046

Fronti Europian: Anëtarët e Komitetit për marrëdhënie ndërmjet bashkësive u zgjodhën në mënyrë tinëzare

faton hajrizi

Avokati Koci zbulon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi

IMG_4179

Dimitrieska-Koçoska: Nevojitej qasje e përgjegjshme, të gjitha detyrimet do të servisohen me ribalancin

policia-tetoves-spb-mpb

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

IMG_4698

A do të kthehet trupi i Faton Hajrizit në Kosovë, ja çka tha sot Daçiqi nga Tabanoci

IMG_4698

Daçiq për ish-ushatrin e UÇK-së Blerim Ramadani: Presim që të ekstradohet, është çështje e Maqedonisë së Veriut

Igli Hasani

Igli Hasani, kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OSBE-së

Saranda

Gazetari i medias gjermane DW tregon sa po kushton çadra në Sarandë dhe reagon ashpër

INFO

NA NDIQ