Kryetari i Gjilanit, deputeti i VV-së dhe drejtori i Kadastrës ndalohen në hyrje të Serbisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/02/2023

Kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni, deputeti Luan Aliu dhe drejtori i Kadastrës në Gjilan, Bekim Salihu janë ndaluar sot te pika kufitare Dheu i Bardhë nga policët serbë.

Ata ishin duke kaluar kufirin për në Preshevë.

Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express, Zyra për Media e LVV-së.

Nuk dihet arsyeja e ndalimit të tyre.

Periskopi ka tentuar ta kontaktojë kryetarin e Gjilanit, por i njëjti nuk ka qenë i qasshëm.

TË FUNDIT
1 min
Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit
8 minuta
Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)
15 minuta
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it
16 minuta
Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së
31 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
5 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
13 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
33 minuta
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
10 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
1 ditë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

LEXO MË SHUMË

artan-dhe-faton-hajrizi

Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

gazmend halilaj

Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

Biden

Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen komisioni

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

INFO

NA NDIQ