Kryetari i Komunës së Butelit, Darko Kostovski paralajmëron film dokumentar për Shaban Trstena

ina-online
ina-online

06/11/2023

Kryetari i Komunës së Butelit, Darko Kostovski ka paralajmëruar incizimin e një filmi dokumentar për fituesin e medaljes së artë në lojrat olimpike, Shaban Trstena, shkruan Almakos.

“ Komuna e Butelit qëndron prapa projektit historik me të cilin do të përjetësohet kampioni olimpik dhe bashkëvendasi ynë Shaban Trstena.

Kemi nisur një projekt të madh, do të incizohet një film dokumentar për fituesin e medaljes së artë dhe bashkëqytetarin tanë Shaban Trstena. Ai ka fituar dy medalje olimpike, të artë në lojrat olimpike në Los Angeles në vitin 1984 dhe të bronztë në lojrat olimpike në Seul të vitit 1988 në stilin e lirë të luftimit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Hoda: BDI i ka harruar ushtarët e UÇK-së

Talat Xhaferi3

Talat Xhaferi: Ja deri kur dhe si do të jem si kryeministër

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

INFO

NA NDIQ