Kryetari i komunës së Gjilanit në takim tek Arben Taravari

INA
INA

13/02/2024

Kryetari i komunës së Gjilanit, Alban Hyseni sot është pritur në takim nga homologu i tij, Arben Taravari.

“Sot, në takim vëllazëror kisha nderin dhe kënaqësinë ta prisja kryetarin e Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni.

Konform potencialit që kemi si dy qytete për nxitjen e marrëdhënieve të mira, gjatë takimit diskutuam për mundësitë për zgjerimin dhe themelimin e miqësisë, përmes inicimit dhe zbatimit të projekteve me të cilat do të afronim më shumë qytetarët e Gostivarit dhe Gjilanit”, ka shkruar Taravari. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pasaporta dokumente personale

Delegacioni i BE-së: Çdo anëtare e BE-së do të vendos vetë nëse i pranon pasaportat me emrin e vjetër të Maqedonisë

kshz-2-800x445

Osmani, Taravari dhe Dimitrievski siguruan nënshkrimet, mbeten të tjerët

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin “Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë Kuvendi dhe Qeveria

lista zgjedhore

Prej sot mund të verifikoni nëse gjendeni në listën zgjedhore

INFO

NA NDIQ