Kryetari i komunës së Gjilanit viziton kryeministrin Xhaferi (FOTO)

Picture of INA
INA

18/05/2024

Kryetari i komunës së Gjilanit , Alban Hyseni sot ka vizituar kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi.

“Bashkë me deputetin Luan Aliu, drejtorin e DKRS dhe mikun tonë Ismet Sylejmani, ishim për vizitë te Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi.

Pak ditë para se të bëhej Kryeministër, duke qenë Kryetar Kuvendi, z. Xhaferi nderoi Gjilanin me prezencën e tij. Ndërkohë, tani na nderoi me pritje në Kryeministri”, ka shkruar kryetari i komunës së Gjilanit Alban Hyseni. (INA)

TË FUNDIT
8 minuta
Profil/ Kush janë ministrat e ri të VLEN-it në Qeverinë e re?
18 minuta
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
22 minuta
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
1 orë
Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë
1 orë
EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit
20 orë
Gashi priti Konjufcën në Kuvend
18 minuta
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
1 ditë
Sesion plenar i Asamblesë Parlamentare të Procesit për Bashkëpunim në Evropën Juglindore
20 orë
Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”

LEXO MË SHUMË

IMG_3408

Profil/ Kush janë ministrat e ri të VLEN-it në Qeverinë e re?

Angela Ageler

Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

FB_IMG_1718965756133

Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …

kasami

Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

evn-1

EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

VLEN_Ministrat-

Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

uck

25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999

Mark Rutte

Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!

INFO

NA NDIQ