Kryeparlamentari Gashi: E nisa sot ditën më shumë pozitivitet (FOTO)

Picture of INA
INA

31/05/2024

Nxënës nga shkollat fillore të disa qyteteve të vendit, kanë zhvilluar një vizitë në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Ata janë pritur nga kryetari i Kuvendit, Afrim Gashi i cilii ka njoftuar nxënësit me funksionimin e Kuvendit.

“E nisa sot ditën me shumë pozitivitet. Prita filloristë nga Shkupi, Kërçova e Probishtipi, të cilët u njoftuan me funksionimin bazë të Kuvendit.

Në sinqeritetin dhe butësinë e këtyre fëmijëve gjej frymëzimin që të angazhohem për një të ardhme sa më të mirë, ekonomikisht prosperuese e të sigurt, këtu në vatrat tona”, ka shkruar Gashi në Facebook.

TË FUNDIT
2 minuta
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
4 minuta
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
28 minuta
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
43 minuta
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
1 orë
Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
4 minuta
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
18 orë
SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit
1 ditë
Euro 2024 vjen sot me dy ndeshje
4 orë
Sa armë bërthamore ka aktualisht NATO, vendet e tjera dhe Rusia?
23 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar
2 minuta
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
18 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski
1 ditë
Mumiet e fshatit Likovë, rasti i rrallë në vendin tonë dhe më gjerë

LEXO MË SHUMË

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

Prokuroria

Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Afrim Gashi

Gashi e caktoi seancën për zgjedhjen e Qeverisë së re

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

INFO

NA NDIQ