Kryetari i PDSH-së realizoi takim me Ambasadorin e Republikës Çeke

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/03/2022

Kryetari i PDSH-së realizoi takim me Ambasadorin e Republikës Çeke në vend, z. Jaroslav Ludva

Sot, kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, z. Menduh Thaçi në selinë e partisë priti në takim Ambasadorin e Republikës Çeke, z. Jaroslav Ludva.

Në këtë takim u diskutua për situatën aktuale politike dhe zhvillimet rajonale, ndërkaq u bisedua edhe për procesin euro-integrues të Maqedonisë së Veriut. Poashtu, temë e diskutimit ishin edhe marrëdhëniet ndëretnike në vend. Bashkëbiseduesit u ndanë të kënaqur nga takimi me shpresë se ky bashkëpunim do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Kryetari Thaçi siguroi Ambasadorin Jaroslav Ludva se Partia Demokratike Shqiptare do të vazhdojë të kontribuojë dhe të jetë pjesë e proceseve demokratike dhe perspektivës euro-atlantike të vendit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

INFO

NA NDIQ