Kryetari i shoqatës “Vatra e shqiptarëve”: Në Adana, 2 pallate ku banojnë shqiptarë janë shembur

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2023

Bora Zukali, kryetari i shoqatës “Vatra e shqiptarëve” në Stamboll tha në një intervistë për Euronews Albania se 2 pallate në Adana të Turqisë janë shembur plotësisht nga tërmeti.

Zukali u shpreh se ende nuk kanë një informacion për fatin e bashkatdhetarëve të tyre pas tërmetit shkatërrimtar që ka lënë pas më shumë se 2500 viktima.

“Kemi marrë një lajm nga Adanaja se dy pallate ku jetojnë shqiptarë të Sanxhaku janë rrëzuar dhe shqiptarët që jetojnë në krahun tjetër nuk kalojnë dot për t’iu ardhur në ndihmë.

Nuk kemi informacion nëse ka viktima apo kanë shpëtuar. Deri në drekë ka pasur 180 palëkundje, pas drekës 350 paslëkundje. Në orën 12 ose 1 ka pasur një lëkundje të fortë”, tha Zukali.

TË FUNDIT
10 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
3 orë
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
5 orë
LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë
6 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

ME TE LEXUARA

19 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
11 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
3 orë
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
11 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
10 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
11 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

LEXO MË SHUMË

20240722183310_big_730x400_36

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

fature-market

LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës

sleep-gjumi-baby

Qeveria VMRO dhe VLEN parasheh masa të reja për rritjen e natalitetit

Kamala Harris

Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

INFO

NA NDIQ