FOTO/Kryetari Taravari viziton Shkollën e Mesme Teknike në Gostivar, përuron punëtorinë e re

INA
INA

4 Shtator, 2023

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari së bashku me ministren e Ekologjisë, Kanja Shukova mori pjesë në hapjen solemne të punëtorisë “Progres” pranë Shkollës së Mesme Teknike në Gostivar.

Kjo punëtori, e para e këtij lloji në nivel të shtetit tonë, do të shërbejë për riparim të aparaturave dhe pajisjeve të ndryshme shtëpiake dhe për punë praktike të nxënësve të kësaj shkolle.

Krahas riparimit dhe punës praktike, kjo punëtori multifunksionale, ka për qëllim që të nxisë qytetarët që pajisjet e vejtra t’i riparojnë në vend që t’i hedhin, me çka do të kontribuojmë në zvogëlimin e mbeturinave në komunën tonë. Kjo do të shërbejë edhe për zhvillimin dhe ruajtjen e kohezionit në nivel lokal.

Kujtojmë se Komuna e Gostivarit vazhdimisht ka investuar në arsim, posaçërisht në Shkollën e Mesme Teknike për shkak se investimit në arsim janë investime në të ardhmen.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

Llukman Hebibi

Hapja solemne e vitit të ri akademik në Fakultetin e Administrimit të Biznesit në Kumanovë

INFO

NA NDIQ