Kryetarja e Komisionit Evropian i flet në shqip Zaevit, Albin Kurtit e Ramës për vaksinat (Foto)

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursulua Von Der Leyen sot ka konfirmuar se 95 mijë doza të vaksinave do të ndahen për Kosovën nga BE’ja duke filluar nga muaji maj.

Njëjtë presidentja ka njoftuar edhe për dozat që do i dhurohen Shqipërisë e Maqedonisë.Por interesantja është se Von Der Leyen i është adresuar në gjuhën shqipe kryeministrave, Albin Kurti, Edi Rama dhe Zoran Zaev.

Postimet e saja janë bërë në Twitter: