Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë uron Afrim Gashin për zgjedhjen si kryeparlamentar

Picture of ina-online
ina-online

28/05/2024

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla ka uruar Afrim për zgjedhjen e tij në detyrën e kryeparlamentarit të Maqedonisë së Veriut.

“Urime Kryetarit të ri të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z. Afrim Gashi. Me besimin se bashkëpunimi parlamentar mes Kuvendit të 🇦🇱 dhe Kuvendit të 🇲🇰 do të rritet e zgjerohet”, ka shkruar Lindita Nikolla.(INA)

TË FUNDIT
35 minuta
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
4 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
5 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
6 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
6 orë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare

ME TE LEXUARA

1 ditë
Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë
14 orë
80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV
1 ditë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim
6 orë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
1 ditë
Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin
14 orë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re

LEXO MË SHUMË

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

sadulla duraki duraku

Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare

Adnan Azizi

Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)

Tifozet kuq e zi kombetarja

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

haxh-meke

Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite

INFO

NA NDIQ