Kryetarja e re e Antikorrupsionit: Do të punojmë në mënyrë të pavarur dhe objektive

ina-online
ina-online

08/02/2024

Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit u bë me përbërje të re. Kryetarja e re Tatjana Dimitrovska tha se Komisioni do të punojë në mënyrë të pavarur dhe objektive dhe nuk do të lejojë presione dhe ndikime.

Ajo shtoi se komisioni si institucion nuk mjafton për të mbrojtur shtetin nga korrupsioni, i cili sipas saj është gjenerues i shumë problemeve në shoqëri. Në këtë drejtim ajo kërkoi mbështetje nga mediat, institucionet qeveritare dhe qytetarët të cilët, sipas saj, janë të një rëndësie të veçantë për ta luftuar korrupsionin.

“KSHPK ka për detyrë për të ruajtur integritetin e shoqërisë. Si institucion do të punojmë në mënyrë të pavarur dhe objektive dhe nuk do të lejojmë asnjë presion dhe ndikim. Gjithashtu duam të them se si KSHPK në drejtim të mbrojtjes së integritetit dhe përforcimin e besimit të qytetarëve, do të hetojmë, do të kontrollojmë dhe do të zbatojmë rekomandime për ndalim të korrupsionit”, tha Dimitrovska.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rama zelenski

Zelensky nderon me dekoratën më të lartë Ramën, nënshkruhen marrëveshjet e miqësisë

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin “Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë Kuvendi dhe Qeveria

lista zgjedhore

Prej sot mund të verifikoni nëse gjendeni në listën zgjedhore

termet

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut, epiqendra në Shqipëri

INFO

NA NDIQ