Kryetarja e sapozgjedhur e Forumit të Gruas së Besës në Tetovë përcjell një porosi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2023

Kryetarja e sapozgjedhur e degës rajonale të Forumit të Gruas së Lëvizjes BESA në Tetovë Kaltrina Beqiri nëpërmjet një shkrimi në Facebook u ka kërkuar falje të gjitha atyre vajzave dhe grave që kanë mbetur jashtë Pallatit të Kulturës.

Kujtojmë se mbrëmë ka patur prezencë masovike të grave në kuvendin e degës rajonale të Forumit të Gruas në Tetovë.

Ja shkrimi i plotë i Kaltrina Beqirit:

Të dashura nëna, motra dhe të gjithë Ju,

Duke Ju falënderuar të gjithëve që mbrëmë në një atmosferë impozante mbajtëm Konventën Themeluese të Forumit të Gruas- rajoni i Tetovës, dëshiroj që t’ju kërkoj falje publike që mbrëmë nuk arritëm që të sigurojmë vende për të gjitha gratë që kishin ardhur të merrnin pjesë në themelimin e Degës së Forumit të Gruas të Lëvizjes BESA në Tetovë. Dua të falënderoj të gjithë ato nëna, motra e vajza që përgjatë gjithë Konventës ishin të detyruara të qëndrojnë në këmbë për shkak se Qendra për Kulturë ishte e vogël për Konventën tonë. Ne nuk e kishim imagjinuar se përkrahja juaj do të jetë aq e madhe, aq impozante dhe aq masovike, nuk e kishim imagjinuar se Lëvizja BESA ishte bërë aq e madhe, aq e dashur për Ju nëna dhe motra tetovare.

Ne, mbrëmë e vërtetuam se jemi shtylla e shoqërisë, e gruaja në politikat e Lëvizjes BESA zë vend të rëndësishëm.

Mbi 1000 gra e motra. 1000 herë falenderime, 1000 herë mirënjohëse për të gjithë Ju!

Unë do të jemë zëri Juaj së bashku me 100 Kuvendaret! Bashkë për më të miren!

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
5 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

13 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar
8 orë
ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë
18 orë
Kuvendi do të mbajë seancën e pestë
12 orë
“Sjellja e BDI-së ka ndikuar keq në rejtingun e LSDM-së” – thotë Petrovska dhe kërkon ribrendim të LSDM-së
8 orë
Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”
17 orë
Mumiet e fshatit Likovë, rasti i rrallë në vendin tonë dhe më gjerë
11 orë
Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ