Kryetarja e Shkupit, Arsovska takon kryetaren e Durrësit, Sako

Picture of ina-online
ina-online

12/11/2023

Kryetarja e qytetit të Shkupit, Danela Arsovska, ka zhvilluar një takim zyrtar pune me kryetaren e Durrësit, Emiriana Sako, ku janë biseduar për disa tema për bashkëpunimin e ndërsjellë mes dy qyteteve, shkëmbimin e përvojave, si dhe fillimin e bashkëpunimit konkret.

Sipas njoftimit të Qytetit të Shkupit, në takim u bisedua për potencialin e rritjes së tregtisë në segmentin e turizmit, bashkëpunimin në fushën e arsimit dhe kulturës, përcjell INA.

“Në të njëjtën kohë, në takim u ra dakord për një dinamikë të përshtatshme, e cila çon në bashkëpunim konkret për realizimin e projekteve me interes të ndërsjellë për të dy qytetet, i cili fillon me një vizitë të një delegacioni me përfaqësues të sektorëve përkatës nga të dy qytetet. Qyteti i Durrësit është një qytet port, qyteti i dytë më i populluar në Shqipëri, i cili është një qendër historike, kulturore, turistike dhe është një nga qendrat kryesore ekonomike të vendit”, thuhet në njoftim.(INA)

TË FUNDIT
23 minuta
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
47 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
54 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
2 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës
2 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë
19 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
1 ditë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa pjesë të luginave paraqitje e mundshme e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fuqishme
3 orë
QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë
1 ditë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
19 orë
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
1 ditë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
2 orë
Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

gjykata

Tre të plagosur rëndë nga Maqedonia, vendim i çuditshëm i gjykatës austriake

arme statistik

Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

INFO

NA NDIQ