Kryqi i Kuq vazhdon me mbështetje për familjet që humbën të afërmit në aksidentin në Bullgari

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë së Veriut vazhdon t’u japë mbështetje familjeve, anëtarët e të cilëve e kanë humbur jetën në aksidentin rrugor që ka ndodhur në Republikën e Bullgarisë më 23 nëntor të vitit 2021, në të cilin tragjikisht jetën e humbën 45 persona, ndërsa shtatë mbetën të lënduar.

siç kumtuan nga Kryqi i Kuq, ndihma në para tani më është realizuar, mjetet janë transferuar në llogaritë bankare të familjeve të viktimave, me çka është dhënë një kontribut modest në lehtësimin e pasojave nga tragjedia e shkaktuar.

Nga Kryqi i Kuq falënderojnë qytetarët të cilët treguan përgjegjësi dhe kujdes të madh shoqëror për popullatën në kushte kur u është më se e nevojshme.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

INFO

NA NDIQ