Kryqi i Kuq vazhdon me mbështetje për familjet që humbën të afërmit në aksidentin në Bullgari

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23 Shkurt, 2022

Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë së Veriut vazhdon t’u japë mbështetje familjeve, anëtarët e të cilëve e kanë humbur jetën në aksidentin rrugor që ka ndodhur në Republikën e Bullgarisë më 23 nëntor të vitit 2021, në të cilin tragjikisht jetën e humbën 45 persona, ndërsa shtatë mbetën të lënduar.

siç kumtuan nga Kryqi i Kuq, ndihma në para tani më është realizuar, mjetet janë transferuar në llogaritë bankare të familjeve të viktimave, me çka është dhënë një kontribut modest në lehtësimin e pasojave nga tragjedia e shkaktuar.

Nga Kryqi i Kuq falënderojnë qytetarët të cilët treguan përgjegjësi dhe kujdes të madh shoqëror për popullatën në kushte kur u është më se e nevojshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

varga eurotalks

Politika e Vuçiçit njësoj si e Millosheviçit, Varga për Eurotalks (VIDEO)

elmi

Aziri: Ja çfarë e pengoi bashkimin e Alternativës, Besës dhe ASH-së? (VIDEO)

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Mickoski-vmro

Mickoski: Jam për një Qeveri të gjerë pro-maqedonase, tani jemi të nënshtruar nga BDI

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

droge

Aksion i përbashkët Maqedoni – Greqi, kapen 160 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro

Saimir_Tahiri

Ambasada amerikane reagon pas lirimit të ish-ministrit Tahiri: Do të ketë pasoja

INFO

NA NDIQ