​KS i OKB-së sot në takim urgjent pas sulmit rus në spitalin e fëmijëve ukrainas

Picture of INA
INA

09/07/2024

Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të mblidhet të martën për të diskutuar akuzat e Ukrainës për një sulm rus ndaj një spitali të fëmijëve në Kiev.

Takimi do të fillojë në orën 10:00 sipas kohës lokale në Nju Jork, tha ambasadorja e Britanisë në OKB.

“Ne do të thërrasim sulmin frikacak dhe të shthurur të Rusisë në spital mbrëmë,” shkroi Barbara Woodward në X.

Rusia aktualisht mban presidencën mandatore të Këshillit të Sigurimit. Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky akuzoi të hënën Rusinë për goditjen e spitalit të fëmijëve në Kiev, në prag të samitit të NATO-s në SHBA.

TË FUNDIT
9 orë
Spanja kampione e Evropës
10 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
15 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
16 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
16 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

ME TE LEXUARA

23 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
22 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
22 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
20 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
17 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

INFO

NA NDIQ