KSHZ-ja përgatitet për zgjedhjet më 17 prill në dy komuna

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve filloi përgatitjet për zgjedhjet lokale në komunat Mavrovë Rostushë dhe Qendër Zhupë të cilat Kuvendi i ka caktuar për më 17 prill, shkruan Alsat.

Të dielën fillon mbledhja e nënshkrimeve për listat e kandidatëve për kryetarë komunash.

Në komunat Mavrovë Rostushë dhe Qendër Zhupë do të votohet përsëri pasi në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale më 17 tetor nuk u arrit censusi sepse të drejtën e votës e shfrytëzuan më pak se 1/3 e votuesve të regjistruar në listë./ Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Fatmir Dehari

Dehari konfirmon se ishte propozuar si kandidat për president

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Bujar Osmani kandidat për garën për president, këtë lajm të madh do ta thotë nesër Ahmeti

ASH Sela Taravari

Fati i ASH-së në duart e Gjykatës së Tetovës! Të dyja palët i drejtohen gjyqit për ndryshimet që kanë bërë

kadastra

Ankesa për rritjen e çmimeve në kadastër

Glauk Konjufca

​Konjufca: Kritikat e SHBA-së ndaj Kosovës janë të qëlluara

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

LSDM do të bisedoj edhe me parti që tradicionalisht nuk kanë qenë partnerë

Polici-a-2-750x430

Ja përse ndodhi vrasja e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës? (FOTO)

Angela Ageler

Ageler: Është me rëndësi kyçe që njerëzit të dalin dhe të votojnë më 8 maj

zjarr tym

Tym i madh mbi Zhelinë të Tetovës, digjen goma (VIDEO)

INFO

NA NDIQ