KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

Picture of INA
INA

27/05/2024

Komisioni shtetëror zgjedhor (KSHZ) sot pasdite nuk e pranoi ankesën e Frontit evropian për rivotimin në vendvotimin 2101 në fshatin Llërcë në Komunën e Zhelinës.

Me vendimin e KSHZ-së kandidatët kanë të drejtë padie në Gjykatën administrative e cila duhet të vendosë në afat prej 48 orëve pas pranimit të padisë.

Pas rivotimit në këtë vendvotim më 22 maj, koalicioni i Frontit Europian humbi një deputet. Fronti Europian u ankua për parregullsi gjatë votimit, përcaktimit dhe përmbledhjes së rezultateve dhe pohoi se numri i fletëvotimeve nuk përputhet me numrin e votuesve që kanë dalë në votim.

Pas rinumërimit u konstatua se gjendja faktike është e njëjtë me atë të shënuar në procesverbal.

TË FUNDIT
7 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
8 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
9 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
9 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
11 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

20 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
9 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
20 orë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
8 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
22 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
20 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
7 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
21 orë
17 vjet burg për shqiptarin nga Maqedonia që vrau gruan në Zvicër

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ