KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme

Picture of INA
INA

21/05/2024

Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) informon se rivotimi i sotëm i personave të sëmurë dhe të pafuqishëm, personave në vuajtje të dënimit me burgim dhe personave të vendosur në qendrat e kujdesit jashtë familjar të cilët i përkasin vendvotimeve ku është mbajtur rivotimi, është zhvilluar pa probleme, pa parregullsi të raportuara.

KSHZ-ja sot njoftoi se në vendvotimet ku po rivotohet në Zhelinë, Krushevë, Ohër, Dollneni dhe Strugë, kanë votuar 43 nga gjithsej 45 persona të paraqitur si të sëmurë ose të pafuqishëm.

Në vendvotimin 2101 në Zhelinë kanë votuar të 4 personat e regjistruar si të sëmurë ose të pafuqishëm.

Në vv 1194 në Krushevë kanë votuar 18 nga 20 të regjistruar, ndërsa në vv 1202 Krushevë kanë votuar të 6 të regjistruarit.

Në vv 1272 Ohër sot të drejtën e votës e ushtruan dy personat e regjistruar në ekstraktin e posaçëm nga Lista zgjedhore.

Në IM 1470 Dollneni në të cilën ishin regjistruar 7 persona si të sëmurë ose të pafuqishëm dhe në IM 1470/1 Dollneni me 2 persona të regjistruar, secili ushtronte të drejtën e votës.

Në IM 1844 Strugë gjatë ditës kanë votuar të 4 personat e regjistruar si të sëmurë ose të pafuqishëm.

KSHZ-ja thekson se sot të 5 personat e regjistruar për të votuar në burgjet në Prilep dhe Shuto Orizarë kanë votuar në objektet ku po qëndrojnë./Telegrafi/

TË FUNDIT
6 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
6 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
8 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
9 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
9 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

15 orë
Lloga: Erdhi dita kur presidentja nuk e njeh shtetin e saj
9 orë
Shtrenjtohet buka
19 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë dhe vranësira të vogla
15 orë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%
9 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
18 orë
Hahn: Jam i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut, të respektohet Marrëveshja e Prespës
15 orë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm
8 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
18 orë
Shpërthen zjarr në një deponi në Shkup, digjen guma

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ