KSI-ja kërkon të hiqen dy masa, ja për cilat bëhet fjalë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2022

Komision për Sëmundje Infektive (KSI) do t’i propozoj ministrit heqjen e dy masave, e para ka të bëjë me certifikatat e vaksinimit dhe e dyta me gratë shtatzëna.

“Komisioni për Sëmundje Infektive do ti propozoj ministrit të shëndetësisë që të shlyhet masa që në vendkalimet kufitare, në dalje nga shteti të mos kërkohet certifikatë vaksinimi apo PCR Test dhe masa e dytë që gratë shtatzëna të mos lirohen nga puna, por të vaksinohen dhe të vazhdojnë me punë”, tha Zllate Memedoviq, zëdhënës i KSI-së.

TË FUNDIT
24 sekonda
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
1 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
2 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
2 orë
VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive
3 orë
Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maqedoni, mbi 12 mijë qytetarë këtë fundjavë për pushime në Greqi
10 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
1 ditë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
1 ditë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik
1 ditë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
10 orë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë
1 ditë
O’Brien: SHBA do të jetë përherë mike e devotshme e Kosovës

LEXO MË SHUMË

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive

taravari arben

Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

INFO

NA NDIQ