KSI Maqedoni me thirrje për vaksinim: Do të propozojmë lehtësim gradual të masave

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/03/2022

Komisioni për Sëmundje Infektive informon se në mbledhjen e sotme u shqyrtua dhe u diskutua për situatën aktuale epidemiologjike me qëllim intensifikimin e fushatës së vaksinimit kundër Covid-19, duke vendosur informacione të verifikuara shkencërisht në rrjetet sociale dhe mediat, me qëllim informimin dhe edukimin e duhur të publikut në lidhje me sigurinë dhe efikasitetin e vaksinës.

Nga KSI thonë se edhe pse situata është e qetë, njerëzit duhet të jenë të vetëdijshëm se virusi është i pranishëm dhe vaksinimi është mënyra më e sigurt për të parandaluar formën e rëndë të sëmundjes, shtrimin në spital dhe vdekjen.

“Komisioni për Sëmundjet Infektive, në përputhje me rrezikun epidemiologjik, si dhe situatën me vendet evropiane, do të vazhdojë të monitorojë nga afër situatën aktuale dhe, nëse është e mundur, do të propozojë lehtësim gradual të masave”, thonë nga KSI.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ