KSI me rekomandime të reja!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Në mbledhjen e Komisionit për Sëmundje Infektive sot u propozua që vlefshmëria e certifikatave të personave që kanë kaluar Covid-19 të jetë e vlefshme për 180 ditë.

Aktualisht certifikata ka pasur vlefshmëri për 45 ditë. Komisioni ka analizuar edhe rastet e vdekjes nga virusi korona për gjatë muajit Janar dhe kanë ardhur në përfundim se vetëm 6 persona të cilët kanë qenë të imunizuar me tre doza të vaksinës kanë ndërruar jetë, mirëpo të njëjtit kanë pasur sëmundje tjera shoqëruese, siç janë diabet, kancer, sëmundje kardiovaskulare dhe obezitet.

Rekomandimet e tjera i referohen marrjes së një doze të tretë, të shpallë publikisht protokollet e trajtimit të Covidit, si dhe të vlerësojë transmetimin e virusit në shkolla që të jetë në gjendje të detektohen rastet pozitive te fëmijët.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

439282612_313859628404438_3963619242561836760_n-780x470

Bujar Osmani shpalli fitoren ndaj Taravarit

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

bujar osmani arben taravari

Numërohen 50 përqind e votave, ky është dallimi në vota mes Osmanit dhe Taravarit

tetove

BDI feston në Tetovë

Screenshot_2024-04-24-20-41-33-817_com.android.chrome-edit

Rezultatet e para nga KSHZ

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

arber

Ademi: Sot populli foli

INFO

NA NDIQ