Kthimi i mërgimtarëve në vendet e punës, kështu paraqitet gjendja në pikat kufitare

Picture of ina-online
ina-online

11/08/2023

Pritjet e mërgimtarëve për të dalë nga Kosova te pikëkalimi kufitar në Merdarë janë deri në tri orë e gjysmë.

Kurse, tek pika kufitare te Dheu i Bardhë, nga dy orë sa ishin pritjet më herët, tani ato janë mbi 3 orë, me kolonë të gjatë deri në 800 metra.

Kolona për të dalë nga Kosova ka edhe në pikëkalimin kufitar në Muçibabë, ku pritjet shkojnë nga 45 minuta deri në një orë, ndërsa kolona është rreth 300 metra.

Në të gjitha pikat e tjera kufitare hyrje-daljet janë me pritje prej 3 deri në 5 minuta, me përjashtim Jarinjën, ku pritjet për të dalë janë 20 minuta.

TË FUNDIT
6 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
17 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
19 orë
Sherr brenda familjes shqiptare në Athinë, vjehrri godet me armë dhëndrin
1 ditë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon
2 ditë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

ME TE LEXUARA

19 orë
Sherr brenda familjes shqiptare në Athinë, vjehrri godet me armë dhëndrin
17 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
6 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

LEXO MË SHUMË

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

greqi policia

Sherr brenda familjes shqiptare në Athinë, vjehrri godet me armë dhëndrin

DASH Uashington Departamenti

DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon

milo gjukanoviq gjukanovic

Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

Tabanoc kufi

Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)

motrat zvicer Riverside Bistro

Katër motra bukuroshe shqiptare menaxhojnë një restorant në Zvicër

Ramush haradinaj fatmir Limaj

Sondazh befasues për AAK-në dhe Nismën – por vjen një parashikim i keq për Haradinajn e Limajn – ja maksimumi i votave që mund të marrin!

policia zvicer

Ngjarje e rëndë në Lozan të Zvicrës- Shemben skelet e një ndërtese, lëndohen disa persona dyshohet se disa prej tyre janë kosovarë

INFO

NA NDIQ