Ku është Ilir Meta, jashtë çdo kontakti, edhe njerëzit e tij?!

Picture of ina-online
ina-online

28/10/2023

Gazetari Ferdinand Dervishi tha se mos reagimi i ish-presidentit Ilir Meta për të gjithë çështjen “Partizani”, ku si person nën hetim është marrë edhe ish-kryeministri Berisha, të bën të dyshosh shumë në lidhje me atë që po ndodh.

Së fundi nëpër media kanë qarkulluar aludime se çfarë ka ndodhur me ish-presidentin Meta, pasi prej tij nuk dihet asgjë që prej të shtunës, ku u dha masa e sigurisë “detyrim paraqitje”, ndaj Sali Berishës.

Sipas gazetarit Dervishi, është tentuar të ketë një komunikim me të afërm të Ilir Metës, por askush nuk është përgjigjur.

“Është ish-presidenti i Shqipërisë. Ka akoma eskortë. Është një njeri që ka qenë kreu i sigurisë kombëtare. Ai njeri mbart me vete sekrete. Ku është ky njeri? Ku ka përfunduar ky njeri. I bien telefonave të njerëzve të tij dhe nuk e hapin. A e di presidenti aktual se ku është paraardhësi i tij?

A e di policia? Të ziej opinioni një javë dhe mos të dalë askush, sikur është inekzistent. Ai ka edhe një parti mbrapa vetes. Kjo të bën të dyshosh shumë se çfarë po ndodh”, tha gazetari Ferdinand Dervishi.

TË FUNDIT
1 ditë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit
1 ditë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
1 ditë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
1 ditë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
2 ditë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
1 ditë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
1 ditë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
1 ditë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit

LEXO MË SHUMË

durres plazh deti

Vdes një pushues në plazhin e Durrësit

Spartak Ngjela

Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

Kembim valutor euro dollar

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

shengjin velipoje

Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

ksamil sarande

Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

policia shqiptare vrasje

Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri

ermal dredha

kryebashkiaku i Vlorës: Kjo është një luftë kundër turizmit shqiptar që e ka “burimin” diku gjetkë

edi rama

Rama thirrje mërgimtarëve: Kthehuni nga Greqia, këtu do të fitoni më shumë

INFO

NA NDIQ