“Ku je o hajn?”: Fëmijet i bërtasin Dodikut (Video)

ina-online
ina-online

30/10/2023

Presidenti i Republikës Serbe të Bosnje e Hercegovinës Millorad Dodik, nuk kaloi fare mirë gjatë bisedës me fëmijët.

Një video është bërë tashmë virale, teksa gjatë bisedës me vogëlushët ai quhet hajn.

“Gde si lopov?” apo në shqip “Ku je o hajn?”, dëgjohet teksa bërtasin fëmijët në prapavijë.

Ai buzëqeshi me zor pas këtij akti, duke qenë i shqetësuar.

I pari i Republikës Serbe në BeH, ishte i shoqëruar nga Zhelka Cvijanoviq.

Ajo shihet teksa mundohet t’i shpërqëndrojë fëmijet duke i pyetur:

“A jeni regjistruar në fakultet? Është herët apo jo?, dëgjohet duke folur ajo.

Video ishte publikuar në faqen zyrtare të presidencës, por që u fshi më pas.

Millorad Dodik, njihet për qasjen shoviniste edhe ndaj Kosovës.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

cedomir jovanoviq

Çedomir Jovanoviq: Do ta njihja Kosovën si shtet të shqiptarëve dhe serbëve që jetojnë atje

Radojcic avokati

Rasti Radoiçiq, flasin nga INTERPOL-i

shaip shqiprim

Zgjedhjet parlamentare në Serbi, shqiptarët e Luginës garojnë me dy lista – njëra e Shaip Kamberit dhe tjetra e Shqiprim Arifit

vucic-dacic

“Do kemi shumicë absolute”- Vuçiç shuan ‘ëndrrat’ e Daçiç për t’u bërë kryeministër

vucic-dacic

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

presheva-1

I specializuar në Akademinë e Kriminalistikës, Sinani shkruan për të riun nga Presheva që po diskriminohet në Serbi

vucic

Fushata zgjedhore në Serbi: Pak flitet për BE-në dhe shumë për Kosovën

vucic

Gjermania paralajmëron Vuçiç për Rusinë: S’mund të ulesh në dy karrige njëkohësisht

policia-bullgar

MPB-ja Bullgare : Nuk kemi të dhëna se Palevski ndodhet në Bullgari

INFO

NA NDIQ