Ku ndodhet Radojçiç? Eksperti tregon lëvizjet e ish-nënkryetarit të Listës Srpska

INA
INA

16/10/2023

Eksperti Bedri Elezi ka folur në lidhje me sulmin në Veri të Kosovës dhe për Milan Radioçiç i cili tashmë është i lirë pasi njëherë u arrestuar pasi u akuzua si organizator i sulmit gjë të cilën e pranoi dhe vetë.

Ai tha se dyshohet se Radioçiç së bashku me grupin e tij ndodhet në vendin ku organizuan sulmin në Veri, por që telefonët i kanë lënë në Beograd në mënyrë që sinjali për vendodhjen e tyre të mos dalë i saktë.

“Fakti që tani edhe Radioçiç dhe bashkëpunëtorët e ngushtë dyshohet se mund të jenë në bazat ku bën organizimet . ne kemi tentuar që përmes një kanali serioz të miqve ndërkombëtarë të sigurojmë informacione nëse sinjali i telefonave të tyre, është në funksion. Por sipas informacioneve ato nuk kanë më numra telefoni. Të njëjtat numra janë vendosur në një vend të caktuar në Beograd dhe kjo bëhet me qëllim për të çakorduar hulumtimet.

Radioçiç ishte bërë bashkëpunëtor i Shërbimit Sekret dhe krejt kjo ishte një lidhje serioze e tij me ish-drejtorin e shërbimit sekret që kishte një marrëdhënie të jashtzakonshme dhe kishte arritur të vendoste një marrëdhënie të plotë fuqishme të Radioçiç edhe me strukturat e sigurisë së Inteligjencës Ruse ku dhe Vuçiç tanimë ishte bërë person tepër i rëndësishëm”-tha ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

albin kurti

Kurti u drejtohet me videomesazh qytetarëve serb të Kosovës

Liridona ademaj

Eksperti i sigurisë flet për planin e vrasjes së Liridonës, ja çka paralajmëron në procesin gjyqësor

Spartak Ngjela

“Keni për ta parë…”, avokati shqiptar ‘godet’ Radoiçiqin – jep lajmin e keq për “sllavët”

tome-gashi

Teoria e Tomë Gashit: Naim Murseli e ka pasur një frikë, ka qenë në presion të madh nga dikush tjetër

77-1-750x430

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin serb, Aleksandar Arsenijeviq

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

“Kam mesazhet kur Naimi kërkon lekë borxh”, Gazetari: Arrestime të reja për vrasjen e Liridonës

INFO

NA NDIQ