Ku do t’ju çojë viti 2018? Ambasada e SHBA thirrje studentëve shqiptarë

0
Ambasada e SHBA ne Tirane ka një thirrje për studentët shqiptarë që shpresojnë të studiojnë në një universitet në Shtetet e Bashkuara.
 
Ambasada i fton të hedhin një sy nga EducationUSA me anë të një statusi në profilin e saj në Facebook.
 
STATUSI
“Ku do t’ju çojë viti 2018? Nëse po shpresoni të studioni në një universitet në Shtetet e Bashkuara, hidhini një sy EducationUSA. Qendra ofron informacion pa pagesë, të saktë dhe të plotë mbi institucionet amerikane, procedurat e aplikimit, dhe shumë më tepër!”
 
/Agjensia e Lajmeve Sot News/