Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

Picture of ina-online
ina-online

26/05/2024

Formati i ri i Champions-it është një minierë ari për të gjitha skuadrat që marrin pjesë. Në Itali kanë nisur të bëjnë llogaritë se si do të ndahen të ardhurat për skuadrat e kualifikuara në kompeticionin më të rëndësishëm europian.

Për momentin janë 5 ekipe: Inter, Milan, Bolonja, Juventus dhe Atalanta. Roma gjithashtu shpreson duke qenë se Atalanta fitoi Europa Ligën, por duhet ta mbyllë kampionatin në vendin e pestë. Kështu, Interi do të fitonte 53 milionë euro nga UEFA për sezonin e ardhshëm, po ashtu edhe Juventusi do të merrte të njëjtën shifër. Atalanta do të merrte 50 milionë euro, ndërsa Milani me 46 milionë. Bolonja është ajo që do të përfitonte më pak nga italianet sepse po debuton në këtë kompeticion të ri. Llogaritë janë për 27 milionë euro.

Nëse Roma do të kualifikohej përfiton 55 milionë euro, para që mund t’ju zbriten ekipeve të tjera.

TË FUNDIT
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
17 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
17 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
17 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
17 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

ME TE LEXUARA

17 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
17 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
17 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
17 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
17 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ