Kudusi Lame: Ka shqiptarë që kanë shku në Hagë e kanë thënë ‘na i ka dhunu gratë UÇK-ja – Ja kush janë ata

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/05/2023

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë ishin: Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, dhe koloneli Fuad Ramiqi.

Lame në këtë emision ka akuzuar disa shqiptarë, që sipas tij, kanë shkuar në Hagë me tendenca për t’i dënuar ish-krerët e UÇK-së, madje edhe duke dhënë deklarata të rrejshme.

“Është e turpshme të bëhen veprime të tilla nga shqiptarët se UÇK-ja ka mbrojtur edhe serbët, bile ndoshta i ka mbrojtur nga serbët, sepse siç e dini, serbët dinë të bëjnë montime”, tha Lame. Ai tha se edhe sot bëhen montime të tilla, por kësaj radhe nga shqiptarët.

“Sot dihen ata njerëz që po bëjnë montime të tilla, shqiptarë, njihen. Ndoshta ata fshehën, por njihen. Është e turpshme të çosh gruan për të bërë deklarata që më kanë dhunuar lloftarët e UÇK-së. Këto bëhen sepse dikush iu bënë mashtrime këtyre. Si iu bënë mashtrime, iu thotë ju jeni dëshmitarë të fshehtë. Ju do fotoni një status. Ju do keni një vendbanim sekret, Ju do keni të ardhura, ku e di unë”, tha Lame, transmeton Korrespodenti.

Ndiqeni emisionin nga minuta 20:00 për ta dëgjuar deklaratën e plotë të Kudusi Lames.

TË FUNDIT
2 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
2 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
2 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
3 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
5 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

ME TE LEXUARA

2 ditë
Gruevski: Asnjëherë nuk kam menduar se duhet të ndryshojmë emrin
14 orë
Zjarri në afërsi të Kërçovës ende aktiv
2 ditë
Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë
9 orë
Derisa Kuvendi po debaton për Qeverinë e re, kryeministri Xhaferi nën hije duke u freskuar (FOTO)
1 ditë
30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi
2 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
2 ditë
Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!
14 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
2 ditë
Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

INFO

NA NDIQ