Kufirin Llojan–Miratoc, Lëvizja BESA: Po dalin në shesh gënjeshtrat e Grubit dhe BDI-së

Picture of INA
INA

27/11/2023

Lëvizja BESA, dega Kumanovë ka reaguar sot për pikën kufitare Llojan-Miratoc, duke cilësuar premtimin e zëvendëskryeministrit të parë Artan Grubi, si gënjeshtër ndaj opinionit.“Ashtu si çdo premtim që nuk realizuan për 20 vite qeverisja, BDI dhe Artan Grubi disa herë kanë gënjyer opinionin në Maqedoninë e Veriut për pikën kuftiare Llojn – Miratoc. Një video e shpërndarë nga disa qytetar kumanovar në rrjetet sociale, tregojnë qartë se në këtë pike kufitare nuk po kryhet asnjë lloj punimi dhe se edhe ky premtim del të jetë një gënjeshtër e radhës nga partia shqiptare në pushtet”, thuhet në reagimin e lëshuar nga Lëvizja BESA, dega Kumanovë.

Lëvizja BESA – Kumanovë kërkon nga autoritetet të dalën dhe të sqarohen se si qëndron e vërteta e kufirit dhe pse nuk po nisin punimet që i premtoj Artan Grubi dhe partia e tij.

“Ky premtim për pikën kufitare, BDI po e përdor vetëm për fushatë zgjedhore, ndërsa kur vijnë koha për veprim ata struken dhe heshtin sikur nuk kanë premtuar asgjë. Qytetarët e kanë kuptuar lojën e tyre dhe se në zgjedhjet e ardhshme do të votojnë për ndryshim dhe progres, e jo për dështim dhe gënjeshtër”, thuhet në reagimin e Lëvizjes BESA-Kumanovë.

TË FUNDIT
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
4 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
6 orë
VLEN në qeveri/Alternativa kryeparlamentarin dhe një zv/kryeminstër
1 ditë
Breshër me madhësi sa kokrra e arrës në fshatin Hotël të komunës së Likovës
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
1 ditë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
11 orë
Rivotim në shtatë vendvotime për Zgjedhjet parlamentare 2024
1 ditë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!
6 orë
Zjarr në departamentin e grave në Idrizovë, katër punonjëse kanë përfunduar në Toksikologji

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

denari-756x420-696x387-1

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

INFO

NA NDIQ