Kujdes me 20%! RMV-ja historikisht është më shumë shqiptare sesa maqedonase

Picture of ina-online
ina-online

20/08/2023

Shkruan: Sulejman Mehazi

Të nderuar bashkëqytetarë maqedonas Apasiev, Mickoski, Kovaçevski dhe ju të BDI-së e ASH-së në pushtet, kujdes!, e mos luani me 20% e bashkëvendasve tuaj shqiptarë, kujdes!, se RMV-ja është më shqiptare sesa maqedonase, argumentet shqiptare janë të pamohueshme ndaj maqedonasve:

– Kujdes me 20% e shqiptarëve se Ministri i parë i shtetit shqiptar, Mehmet Deralla, lindi në Pollogun e Maqedonisë suaj;

– Kujdes!, me bashkëvendasit shqiptarë, se, nëna e Skënderbeut lindi në Pollogun e Maqedonisë suaj;

– Kujdes, me bashkëvendasit shqiptarë, se, Shkupi ka qenë Vilajeti i shqiptarëve e jo i maqedonasve;

– Kujdes!, me bashkëvendasit shqiptarë, se, Mustafë Sheh Tetova, ka qenë sekretar i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit;

– Kujdes!, me bashkëvendasit shqiptarë se, mjeku i famshëm shqiptaro-amerikan, Ferit Muradi, që mori çmimin Nobel, është me prejardhje nga Pollogu i shqiptarëve;

– Kujdes me 20%!, e bashkëvendasve shqiptarë se e Shenjta Nëna Tereza, që mori çmimin Nobel, lindi në Shkupin e shqiptarëve të Maqedonisë Veriore;

– Kujdes me 20%!, e bashkëvendasve shqiptarë se Kongresi i Alfabetit Shqiptar, u mbajt në qytetin e Manastirit të Maqedonisë suaj Veriore;

– Kujdes me 20% e shqiptarëve!, ju bashkëkombas maqedonas, Mickoski, Apasiev, Kovaçevski që krekoseni ndaj shqiptarëve, se, shteti juaj i RMV-së u krijua nga stenda e zemrës së sëmurë të Iliridës.

Tani urdhëroni ju Mickoski, Kovaçevski e Apasiev na tregoni kundër argumentet se sa është e juaja RMV-ja?

huazuar nga Bota Sot

TË FUNDIT
20 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
3 ditë
Patriotizmi
2 javë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë
2 javë
Rritja partive nacionaliste në Parlamentin e BE-së mund të ketë implikime për Maqedoninë dhe më gjerë
2 javë
Shkundja "FLontit" dhe kush po i ha "GURABIJAT"!

ME TE LEXUARA

20 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

LEXO MË SHUMË

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

mirlind daku

Patriotizmi

Naser Hani

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

muhamer pajaziti

Rritja partive nacionaliste në Parlamentin e BE-së mund të ketë implikime për Maqedoninë dhe më gjerë

Naser Pajaziti

Shkundja “FLontit” dhe kush po i ha “GURABIJAT”!

fejzi hajdari

Edhe PPD-ja i fitoi zgjedhjet dhe iku në opozitë, por s’qante si ti o Ali Ahmeti!

muharrem salihu

Meloni në Shqipëri, ama duhet dhe qasje konstruktive, rajone europiane në Ballkan,investime, etj

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Shqipëria e përmbytur nga turistë qoftesh e jo milionash…!?

isabel alende

Isabel Alende: Pse njerëzit janë lodhur nga demokracia dhe po përqafojnë diktaturat

INFO

NA NDIQ