Kujdes! Temperatura deri në 39 gradë

Picture of INA
INA

11/06/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa në disa vende e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor, njofton Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM).

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 13 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 30 deri në 39 gradë. Indeksi UV do të arrijë 8.

Në Shkup mot me diell dhe shumë nxehtë me vranësira të vogla. Pasdite në pjesë të luginës do të fryjë erë mesatare, herë pas here e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 16, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 35 gradë Celsius.
Deri të enjten do të ketë mot me diell dhe shumë i nxehtë, ndërsa më nxehti do të jetë ditën e mërkurë, kur temperatura ditore do të arrijë deri në 40 gradë. Të premten pritet ndryshim i motit me reshje lokale të rrëmbyeshme, bubullima dhe rënie të temperaturës.

TË FUNDIT
51 minuta
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
2 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
2 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
2 orë
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
3 orë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
3 orë
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane
16 orë
Bekim Qoku: Dhe ja, më në fund, Erdhi dita, Ali opozita
1 ditë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre
7 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
24 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
3 orë
Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët...
10 orë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

Angela Ageler

Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

FB_IMG_1719231583046

Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët…

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

derivate nafta dizeli benzin

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

FB_IMG_1719229651966

Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti

INFO

NA NDIQ