Kujdes, varrngrënësit janë zgjuar lugat në Shkup!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2023

Abdulla Mehmeti

Këto janë vetëm disa varreza të mbetura pa u shkatërruar nga makineria e rëndë e ndërtimeve të egra dhe të paligjshme nga bandat kriminale në Shkup.

Secili nga këta varre ka pasur pllakë me mbishkrime, në secilin nga këto varre ka pasur skelete njerëzish, stoli, monedha, armë dhe artefakte të tjera. Ka janë ato? Kush i plaçkiti, i vandalizoi dhe shkatërroi ato? Pse janë të zbrazura këto varre dhe pse?!

Mos mendoni se kjo çështje do të përfundojë me ndonjë vendim politik të Drejtorisë për konservim, ose me ndonjë urdhër nga lartë prej organeve të pushtetit!

Kësaj radhe keni prekur në atë që nuk duhet të preket dhe nuk mund të preket, nga askush, jo më nga një grusht banditësh që nënat e tyre i shesin për pak pushtet dhe pasuri personale!

(24 shkurt 2023)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

08640000-0a00-0242-2f7c-08d9c5599401_w408_r1_s

Irani nis dronë drejt Izraelit si shenjë hakmarrjeje

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

INFO

NA NDIQ