Kujdestaret e Velesit do të kontrollohen nëse i lejojnë fëmijët e kopshtit të përdorin cigare elektrike

Picture of INA
INA

06/10/2023

Prokuroria themelore publike e Velesit në bazë të një informacioni që mori, merr masa të verifikojë nëse kujdestaret iu japin të pijnë cigare elektrike fëmijëve të kopshtit “Dimçe Mirçev” Veles.

Për të hetuar shkaqet e mundshme të dyshimit për veprën penale të neglizhencës dhe keqpërdorimin e fëmijëve, prokuroria publike kompetente ka lëshuar urdhër në Ministrinë e Punëve të Brendshme që të ndërmerr veprime që përfshijnë zhvillimin e bisedave me persona (të punësuar dhe prindër) të cilët mund të kenë njohuri të caktuara mbi ngjarjen.

Merren edhe disa veprime, ndërsa lënda është në fazën e hetimeve paraprake, sipas Prokuroria themelore publike./Telegrafi/

TË FUNDIT
16 minuta
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
55 minuta
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
1 orë
Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”
1 orë
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE
1 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

ME TE LEXUARA

2 ditë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
1 ditë
Nikolloski vitin e ardhshëm do të prezantojë tren urban nga Draçeva në Shkup
1 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
2 ditë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
12 orë
Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja
1 ditë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
8 orë
Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin
2 ditë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
1 ditë
Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

Screenshot_20240625-214455~2

Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”

Screenshot_20240625-214151~2

Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Mucunski stoltenberg

Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale

pushk-gjahu

Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike

INFO

NA NDIQ