Kujtim Shala me njeriun që e shqelmoi milicin ish jugosllav (VIDEO)

0
Zvonimir Boban dhe Kujtim Shala

Legjenda e futbollit, Kujtim Shala, nuk i harron lojërat në një fanellë dhe takimet me emrin e madh të futbollit kroat e botëror, Zvonimir Boban. “Zvonimir Boban – Kujtim Shala 1990 Zagreb! Dinamo Zagreb.

Ishte kënaqësi të luash me mjeshtrin e futbollit z. Boban”, shkruan Shala. Bobani në vitin 1990, pikërisht me 13 maj, në ndeshjen e ndërprerë Dinamo – Cërvena Zvezda, për shkak të trazirave në stadiumin “Maksimir”, e kishte goditur me shqelm në fytyrë milicin ish jugosllav.