Kumanovë, “rëra e gjallë” gati e mbyti peshkatarin, zjarrëfiksat mezi e shpëtuan pas 3 orëve

Picture of INA
INA

08/07/2024

re ore ka zgjate aksioni i zjarrëfikësve kumanovarë, per ta shpetuar peshkatarin, i cili sot heret ne mengjes kishte rënë (futur) në “rërën e gjallë” ne lumin Pçinja te Kumanoves, ne atarin e fshatit “Studena Bara” te Kumanoves.

Ai kishte kerkuar ndihme qe ne oren 4:00 te mengjesit, nderkohe qe ishte nxjerr nga “rëra e gjallë” nga ekipi i zjarrefikesve, diku pas tre orësh perpjekje, aty rreth ores 7:00. Menjehere pas shpetimit te tij, ishte derguar ne Spitalin e Kumanoves per ndihme te metejme mjekesore.
“Rastin e kishte paraqitur vete peshkatari, pasi ishte futur thellë ne baltë, ne momentin kur ishte ne rrezik jete. Rasti ishte mjafte i rrezikshem, sepse ai me levizjet e tij duke dashur te dilte nga balta, ishte futur edhe me shume ne baltë, qe ishte e maskuar me “rërën e gjallë” respektivisht me shtresë të tharë sipër”, kane njoftuar nga Qendra per Menaxhim me Kriza (QMK).

Peshkatari duke u perpjekur te dilte nga balta, ishte futur thellë deri tek supet, prandaj edhe nxjerrja e tij nga ana e ekipeve shpetimtare, ishte goxha e veshtire.

Problem i madh gjate ketij aksioni, ishte edhe terreni shume i paparshtatshem, gje qe kishte fut ne rrezik te madh edhe vetë pjestaret e ekipit shpëtimtarë.

Portali: “KumanovaSot”
Foto: KumanovoPress

https://kumanovonews.mk/vesti/ribar-propadnal-vo-ziv-pesok-vo-rekata-pcinja-pozarnikarite-go-vadele-tri-casa?fbclid=IwY2xjawD4mz1leHRuA2FlbQIxMQABHfAIqKzhps1L8p9RqDaa00Chbnp5P4ddosHyZw0VZMyKmpeI3bWHYEthWw_aem_DE7vdjujSLJpLOgqTTkFVQ

TË FUNDIT
10 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
15 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
15 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
16 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

ME TE LEXUARA

15 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
19 orë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
15 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
19 orë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
10 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
19 orë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

INFO

NA NDIQ