Kupa e Maqedonisë së Veriut, Voska në gjysmëfinale historike!

ina-online
ina-online

08/11/2023

Skuadra e Voska Sport ka arritur sukses të madh dhe është plasuar në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut në Futboll. Në Shtip ka mposhtur Bregalnicën me rezultat 0:1.

“Po mund ta paramendoni se çfarë do të thotë për një ekip të ri që hynë në Ligën e Parë, të arrijë në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë. Kjo është një gjë e madhe për ekipin, për të gjithë ne që punojmë në klub, një kënaqësi e madhe, përpjekje dhe sakrificë e madhe e gjithsecilit në terren dhe jashtë terrenit, dhe kjo e ka sjellë këtë rezultat që të arrijmë në gjysmëfinalen e Kupës” – tha Miljan Radoviq – trajner i KF Voska Sport.

Në ndeshjet e cerekfinales së Kupës u shënuan këto rezultate.

BREGALNICA – VOSKA APORT 0:1

MAKEDONIJA GJ.P – SILEKSI 1:0

TIKVESHI – AP BRERA 6:5 ME PENALTI

RABOTNIÇKI – SHKUPI 09.11.2023

Nesër zhvillohet ndeshja e fundit ku takohen Rabotniçki Shkupi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ