Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

Picture of INA
INA

25/06/2024

Kombëtarja e Shqipërisë ka mbërritur në aeroportin e Rinasit pas përfundimit të rrugëtimit në Euro 2024.

Trajneri i kombëtares, Sylvinho tha se rrugëtimi në Euro 2024 ishte një eksperiencë e mirë për të gjithë.

“Ishte një eksperiencë ne mirë për të gjithë, ishte e vështirë për ne, por jemi krenarë për të gjithë futbollistët, federatën. Shumë njerëz që na mbështeten, ishte eksperiencë e pabesueshme. Unë jam pjesë e juaja. Kishte më shumë shqiptarë se sa gjermanë në Gjermani”, tha Sylvinho.

Ndërsa sulmuesi Ernest Muçi ishte një nga lojtarët që nuk luajti shumë minuta në Evropian. Pas rikthimit në Shqipëri, ai tha se do donte të aktivizohej më shumë dhe se gjërat mund të shkonin ndryshe.

“Doja më shumë minuta. Gjithmonë kombëtarja është plani i parë. Ishte zhgënjyese që nuk morëm një pikë me Spanjën. Kjo eksperiencë do na duhet edhe në të ardhmen. Jam i lumtur që te Besiktas më kanë mbështetur”, tha ai./TopChannel

TË FUNDIT
16 minuta
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
17 minuta
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
3 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
3 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
3 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

1 ditë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
16 minuta
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
1 ditë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
1 ditë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
1 ditë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ