Kur i telefonojnë EVN-së: ‘pritni, ngaqë të gjithë operatorët janë të zënë’

Iliria News Agency
Iliria News Agency

30/01/2022

Kim Mehmeti

“Më lajmërojnë banorët e një vendbanimi në afërsi të Shkupit se thuajse për çdo ditë, me orë të tëra i telefonojnë EVN-së, për të lajmëruar se nuk kanë rrymë elektrike, se shkaku i ndërprerjes së përditshme të dritave u shkatërrohen pajisjet elektrike, por nuk u përgjigjet askush, përpos zërit që u thotë – ‘pritni, ngaqë të gjithë operatorët janë të zënë’.

Dhe përderisa ata presin që dikush t’ua hap telefonin, u rritet fatura të cilën duhet t’ia paguajnë Telekomit, me çka kompanitë e mëdha, që kanë monopol, e ndihmojnë njëra tjetrën për ta shtuar përfitimin dhe për ta vazhduar ‘vjedhjen’ e ligjshme të qytetarëve!

Andaj, nëse i njeriu i matë harxhimet e bëra duke i telefonuar EVN-së, më lirë i del të merr taksi e të shkojë ta lajmërojë atë për hallin që ka, se sa te presë kur do ia hapin telefonin ata që sigurojnë pagë mujore nga faturat që paguajmë ne.

Të jem i sinqertë: sa herë që jam i detyruar të shkruaj për EVN-në, më kaplon një ndjenjë e keqe, e cila mbase ka të bëjë me pafuqinë të ndërmarrësh çkadoqftë që kjo kompani të mos të të trajtojë si hajdut, e nga e cila ndjenjë, më vjen për të vjellë.” Kim Mehmeti

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

INFO

NA NDIQ