Kurban Bajrami, Begaj dhe Rama mesazhe urimi

Picture of ina-online
ina-online

28/06/2023

Presidenti Bajram Begaj ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Begaj e cilëson këtë ditë si një mundësi ku të gjithë të sakrifikojnë sadopak nga vetja, ndërsa bën thirrje që të ofrohet solidaritet, dashuri dhe mirësi mes njëri-tjetrit.

“Uroj të gjithë besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe kudo ku janë gëzuar festën e Kurban Bajramit! Sakrifica në emër të besimit në Zot është mesazhi që përcjell kjo festë. Le të jetë kjo ditë një mundësi ku të gjithë të sakrifikojmë sadopak nga vetja jonë. T’i ofrojmë solidaritet, dashuri dhe mirësi njëri-tjetrit, familjeve tona dhe Shqipërisë. Uroj çdo të mirë dhe vetëm mbarësi gjithmonë!”, shkruan Begaj.

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot besimtarët për këtë festë të shënuar në kalendarin e tyre.

“GËZUAR KURBAN BAJRAMIN”, thuhet në urimin e Ramës , ndërsa ka publikuar një foto nga një xhami, ku duket një pëllumb.

TË FUNDIT
5 orë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit
11 orë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
11 orë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
13 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
1 ditë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

ME TE LEXUARA

13 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
11 orë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
11 orë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
5 orë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit
2 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

LEXO MË SHUMË

durres plazh deti

Vdes një pushues në plazhin e Durrësit

Spartak Ngjela

Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

Kembim valutor euro dollar

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

shengjin velipoje

Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

ksamil sarande

Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

policia shqiptare vrasje

Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri

ermal dredha

kryebashkiaku i Vlorës: Kjo është një luftë kundër turizmit shqiptar që e ka “burimin” diku gjetkë

edi rama

Rama thirrje mërgimtarëve: Kthehuni nga Greqia, këtu do të fitoni më shumë

INFO

NA NDIQ