Kurban – Bajrami: Qytetarët, çmimet e larta kufizojnë blerjet!

Picture of INA
INA

27/06/2023

BIT-PAZARI ME OFERTA JOSHËSE POR…

Oferta është e jashtëzakonshme. Në Bit-Pazar mund të gjesh gjithcka, varet nga thellësia e xhepit të konsumatorëve, njofton KlanM.

“Çdo bajram përgatitemi nga pak aq sa e ka rendin”.

“Çmimet shumë lartë janë, shumë lartë nuk ka ulje aspak”.

-As për Bajram?

-“As për Bajram, as para Bajramit nuk ka kurfar ndryshimi, lirime s`ka çmimet janë shumë të larta”.

Kriza ekonomike ka ndikuar në fuqinë blerëse të qytetarëve, por “adeti” e do që për Bajram të mos kursehet.

“Po po, çfar do blejm ilaçe, çmimet janë të larta me rrogën tonë, me pensionin tonë nuk mundemi por tani çfarë të bëjm ashtu është shteti”.

“Kemi dalur por s`ka gjë shtrejtë, çmimet janë të larta”.

Duke ia hedhur fajin shtetit për mos menaxhimin e duhur me krizën ekonomike, sic njofton KlanM, qytetarët shpresat mbase i kanë te ndihma e Zotit. Thonë se jeta është bërë e vështirë.

“Jo, jo nuk ka zbritje aspak, asnjë s`ka këtu. Zoti na ndihmoftë se këtu është shumë vështirë”.

“Përgatitemi tash, çmimet janë shtrejtë po s`kemi çfarë të bëjmë”.

Bit-Pazari frymon në prag të Kurban – Bajramit. Qytetarët, pavarësisht krizës ekonomike, janë mobilizuar maksimalisht që “sofra” e Bajramit të jetë më e begatshme. Është koha e pushimeve dhe mbase ardhja e mërgimtarëve dhe injektimet e tyre financiare do të kontribuojnë në rritjen e mirëqenies jo vetëm të qytetarëve por edhe tregtarëve. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
4 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
8 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
10 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

12 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
18 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
12 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?
18 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
12 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
18 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
12 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ