Kursi i këmbimit sot në Maqedoni, Shqipëri…

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2023

Sipas listës së këmbimit të Bankës Popullore të Maqedonisë së Veriut, ky është kursi i këmbimit për sot.

1 euro sot këmbehet me 61.69 denarë, kurse 1 dollar amerikan me 57.65 denarë.

Paundi britanik është 69.05 denarë, ndërsa franga zvicerane me 62.28 denarë. kliko LISTA

Në Shqipëri sot me 8 shkurt, dollari amerikan blihet me 107.8 lekë dhe shitet me 108.7 lekë.

Euro blihet me 115.9 lekë dhe shitet 116.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.5 lekë dhe shitet me 130.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.4 lekë, ndërsa në shitje me 117.4 lekë. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ