Kursi i këmbimit valutor sot në Shqipëri, Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Picture of ina-online
ina-online

08/06/2024

Sot, më 08 qershor 2024, dollari amerikan blihet me 92 lekë dhe shitet me 93.1 lekë.

Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 102.7 lekë, ndërsa në shitje me 103.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.2 lekë dhe shitet me 118.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67 lekë, ndërsa në shitje me 68.3 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

TË FUNDIT
14 orë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%
15 orë
Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar
17 orë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
19 orë
Optika Indzi, dyqani më i mirë për syze optike dhe të diellit në Kumanovë
1 ditë
Lorik Cana në përkrahje të Shqipërisë, pjesëmarrës në ndeshjen me Italinë

ME TE LEXUARA

19 orë
Optika Indzi, dyqani më i mirë për syze optike dhe të diellit në Kumanovë
17 orë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
15 orë
Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar
14 orë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%

LEXO MË SHUMË

banka-popullore

Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%

IMG_2914

Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar

Lidl

Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”

OPTIKA INDZI

Optika Indzi, dyqani më i mirë për syze optike dhe të diellit në Kumanovë

Lorik Cana

Lorik Cana në përkrahje të Shqipërisë, pjesëmarrës në ndeshjen me Italinë

mickoski

Mickoski zbardhi investimin e parë të huaj në Maqedoninë e Veriut

edi-rama

“I poshtër, edhe në det futet me shall” – Edi Ramës i publikohet intervista ku e shante Rugovën

sali berisha

Sali Berisha kryetari zyrtar i PD

ekonomi investim plan menaxhim

Investimet e huaja në nivelin më të lartë historik në Shqipëri, 353 milionë euro në tre muajt e parë

INFO

NA NDIQ