Kursi valutor, sa këmbehet sot euro, dollari, franga…

Picture of INA
INA

11/05/2023

Lista e kursit të këmbimit të NBRSM: Sa kushton euro sot?

Sipas kursit të Bankës Popullore të Maqedonisë së Veriut, 1 euro sot është 61,50 denarë, kurse dollari amerikan 56,17 denarë, ndërsa 1 frang këmbehet me 62.94 . Kursi mesatar i paundit britanik është 70,8519 denarë.

Në Shqipëri sot më 11 maj 2023, dollari amerikan blihet me 100.2 lekë dhe shitet me 101.3 lekë.

Euro blihet me 110.2 lekë dhe shitet 111 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 126.2 lekë dhe shitet me 127.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 112.3 lekë, ndërsa në shitje me 113.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.3 lekë dhe në shitje me 76.2 lekë.

TË FUNDIT
25 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
3 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
3 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues
4 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
4 orë
KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

ME TE LEXUARA

11 orë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
10 orë
Rritet çmimi i naftës, bie i benzinës
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
24 orë
Përleshje me armë tek rruga e ‘Plastikave’ në Shkup, ka të plagosur
8 orë
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
16 orë
Mbledhja e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, sot vendoset për avancimin e statusit të Kosovës

LEXO MË SHUMË

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

Qeveria-mkd

Qeveria e re drejt formimit, ja detajet

Afrim Gashi

Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës

ari-stoli

Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje

kombetarja kuq e zi

Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

INFO

NA NDIQ