Kurti e ka një mesazh për Edi Ramën, lidhet me Vuçiqin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk është e vërtetë që raportet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, janë të këqija.

Ai në Klan ka thënë se raportet mes dy kryeministrave janë shumë më të mira se sa paraqiten, por që ka pika ku të dy dallojnë. Njëra pikë është mendimi i kundërt për iniciativën “Ballkani i Hapur”

“Besoj që dallimi i cili është më i njohuri është raportet në rajonin e Ballkanit Perëndimor unë besoj se Ballkani Europian dhe demokratik është mjaftueshëm i hapur dhe e ardhmja është në Bashkimin Europian.”, tha Kurti.

Tutje, kur u pyet se çfarë pyetje do të kishte për Ramën po të mund ta intervistonte, Kurti tha se nuk ka pyetje por vetëm një porosi.

“Atij do i thoja që të ketë më pak shpresa në presidentin serb Vuçiq, i cili është i pandashëm nga presidenti despotik rus Putin”, shtoi ai. /Gazeta Express

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Glauk Konjufca

Kryetari Konjufca vlerësoi lart kontributin e komunutetit turk në shtetndërtimin e Kosovës

vjosa osmani nju jork

Nënat e Srebrenicës për fjalimin e Osmanit: “Do të mbahet mend…!”

vjosa osmani okb un

Osmani: Kosova nuk po kundërshton zbatimin e detyrimeve të veta

vucic kurti

BE-ja mbështet Serbinë për muri – nëse e pengon Kosovën në organizatat ndërkombëtare, do t’i ndërpritet procesi i anëtarësimit

Universiteti i Prishtines

Akuzohet për ngacmim seksual, pezullohet nga detyra profesori Xhevat Krasniqi

Ursula von der Leyen

Parlamenti Evropian miraton heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

Gjykata_1-768x463-1-750x430-1

Gjykata dënon me 62 vjet burgim të akuzuarit për dhunimin e 11-vjeçares

vucic-kurti

Marrëveshja e Ohrit zyrtarisht pjesë e negociatave BE-Serbi

vjosa osmani okb grate e dhunuara

OKB-ja tentoi të bllokojë pjesëmarrjen e grave të mbijetuara gjatë luftës, Osmani refuzoi të merrte pjesë pa to

INFO

NA NDIQ