Mirë se vjen kryeministër në Tetovë, Kasami paralajmëron vizitën e Kurtit (FOTO)

ina-online
ina-online

6 Gusht, 2023

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar për vizitën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Tetovë.

“Mirë se vjen në Tetovë, Kryeministër”, ka shkruar Kasami në një foto të shpërndarë në profilin e tij, ku bëhet e ditur se kryeministri Kurti të premten më 11.08.2023 do të jetë në Tetovë, ku fillimisht do të zhvillojnë një takim të përbashkët në ambientet e komunës së Tetovës, më pas do të jetë pjesë e një forumi të organizuar nga Qendra për Studime Ndërkombëtare dhe Hulumtime Ballkanike e udhëhequr nga prof.dr.Arsim Sinani, ndërsa në mbrëmje do të jetë në sheshin “Iliria” të Tetovës. (INA)

May be an image of 1 person and text

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Pa Ligj për konfiskim të pasurisë në procedurë civile, nuk mund të kemi luftë kundër korrupsionit dhe krimit

escobar-eskobar

Eskobar: I jemi mirënjohës Maqedonisë së Veriut për lidershipin rajonal dhe pro-evropian

arber ademi

Ademi: Lloga ka mbështetjen e BDI-së

ajri-i-ndotur

“Guardian”: Maqedonia dhe Serbia kanë ajrin më të ndotur në Evropë

MUHAMERI

Kush do të votoj në zgjedhjet e ardhshme?

720632AE-5507-47CA-B690-47C76770F387

Besimi takoi ambasadoren amerikane: Maqedonia e Veriut të vazhdojë rrugën e anëtarësimit të plotë në BE

F6838740-86EE-42DE-9172-1B5332D977E2

Kroacia zbulon pesticid helmues në specat e importuar nga Maqedonia

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Paga minimale do të rritet për 10%

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 52 vjeçari nga Gostivari, akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij

INFO

NA NDIQ