Kurti: Mund të arrijmë marrëveshje me Serbinë këtë vit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është optimist se do të arrihet një marrëveshje me Serbinë këtë vit për normalizimin e marrëdhënieve.

Në një intervistë për France 24, Kurti shprehu keqardhjen që marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk janë normale dhe pretendoi se Beogradi është izoluar duke “mos u shkëputur nga Kremlini”.

Sipas Kurtit, Vuçiç, në një masë të madhe po luan në “duart e Putinit”.

Duke iu kthyer luftës në Ukrainë, kreu i qeverisë së Kosovë nënvizoi se Perëndimi duhet të sigurojë ndihmë shtesë për forcat ukrainase.

Ai shtoi se kishte frikë se sulmet e mercenarëve të Grupit Wagner kundër Kosovës ishin të mundshme dhe theksoi se vendi nuk kishte frikë, por do të mbetet vigjilent.

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
10 orë
Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj
10 orë
Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi
1 ditë
VIDEO/Fotografi i Nju Jork Times që dokumentoi masakrën në Familjen Deliu kthehet në Abri-rrëfen duke qarë te varret
2 ditë
Djegia e flamurit shqiptar nga fansat e Serbisë, Blerim Latifi e quan zuzarë Dukën

ME TE LEXUARA

10 orë
Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi
10 orë
Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

leutrim

Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi

wade goddard

VIDEO/Fotografi i Nju Jork Times që dokumentoi masakrën në Familjen Deliu kthehet në Abri-rrëfen duke qarë te varret

Blerim-Latifi

Djegia e flamurit shqiptar nga fansat e Serbisë, Blerim Latifi e quan zuzarë Dukën

arlind sadiku

Koret raciste të tifozëve: Kosova është Serbi/ Ja reagimi i gazetarit… (VIDEO)

Kurti

Kurti tregon përgjigjen e gjyshes së tij se pse “Bajrami i Madh” i ka tri ditë, kurse “Bajrami i Vogël” katër

vrasje

Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Jorn-Rohde

Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke

INFO

NA NDIQ