Albin Kurti sot për vizitë në Shkup dhe Tetovë

ina-online
ina-online

11 Gusht, 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të qëndrojë për vizitë në Shkup dhe Tetovë, në kuadër të një agjende takimesh me krerët komunal të Tetovës dhe komunës së Çairit të Shkupit.

Sipas agjendës së planifikuar, kryeministri Kurti fillimisht do të ndaloj në Shkup, ku në ora 14:30 do të bëj përurimin e rrugës me emrin “Adem Demaçi” në komunën e Çairit.

Ndërsa më pas vizita e tij vijon në Tetovë, ku nga kreu i kësaj komune është shpalosur edhe agjenda e vizitës.

16:00 – Arritja në komunën e Tetovës

16:00-16:15 – Takimi me kryetarin e komunës së Tetovës në zyrë.

17:00 – Arritja në rrugën e fshatit Vicë në Tetovë.

17:30-17:45 – Fshati Vicë – Deklaratë për media e kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Tetovës Bilall Kasami.

20:30 – 22:00 – Koncert kushtuar ardhjes së kryeministrit Albin Kurti.

Në kuadër të kësaj vizite nuk janë paraparë takime me krerët qeveritar të Maqedonisë së Veriut. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edi rama

Mediumi “FT” del me korrigjim për intervistën e Ramës: “Toka e askujt”, e ka pasur vetëm për Veriun, jo për gjithë Kosovën

svecla gazmend hoxha

Hoxha: Ky ishte qëllimi Serbisë me sulmin në Banjskë

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

biden

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden, shpreh shqetësim për rrezikun nga Serbia

IMG_5719

Politikani serb: Radoiçiq u mor vesh me autoritetet serbe, prandaj u lirua

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

shaip kamberi

Kamberi: Ndikimi i politikës serbe në drejtësi është fatal, por, me aktin e sotëm, ajo po merr epitetin e shtetit “sponsor të terrorizmit”

INFO

NA NDIQ