Kurti: Nëse mbahen zgjedhje të reja, mbetemi pa opozitë

INA
INA

18 Shtator, 2023

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sot në një konferencë për shtyp foli edhe kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Ai theksoi se, nëse organizohen zgjedhje të reja do mbetemi pa opozitë.

“Kam ndëgju që opozita herë kërkon dorëheqjen time, herë kërkon shkarkimin tim, e herë kërkon zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë nuk i konvenojnë as qeverisë dhe as opozitës. Opozitës nuk i konvenojnë zgejdhjet sepse i humbë. E qeverisë nuk i konvenojnë zgjedhjet sepse zhduket opozita! Unë jam i interesuar që ta mund në zgjedhje opozitën por jo që ta zhduk!”, u shpreh kryeministri Kurti. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar-kurti

Escobar për Kurtin: E ka marrë dialogun si një opsion “Po-Jo”

escobar eskobar gabriel

Escobar kërkon që Qeveria e Kosovës të ketë një “qasje të re” në dialog

armina nuraj

Reagon përfaqësuesja e shqiptarëve nga Sanxhaku: Nuk jam serbe, pse nuk po ma pranoni diplomën në Kosovë!

IMG_5162

Vjosa Osmani takohet me Bidenin: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

IMG_5154

Presidenti kroat nga OKB bën thirrje për njohjen e Kosovës

veriu-kosoves

Zbulohet kush janë serbët e arrestuar për krime lufte, urdhërohet ndalimi i tyre për 48 orë

2

Presidentja Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë, ish-kongresistin, Joe DioGuardi dhe aktivisten Shirley Cloyes DioGuardi

isa

Mustafa, Kurtit: Kujdes ndaj Lajçakut, s’është arenë e gazit lotësjellës

Vjosa Osmani Blinken

Presidentja Osmani takohet me sekretarin Blinken në New York

INFO

NA NDIQ